Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


[Tutorial] Si Me Be Usb Me Background

Shko poshtë

[Tutorial] Si Me Be Usb Me Background

Mesazh  jurg3n prej Sat Jan 30, 2010 8:53 pm

Kopjoje ket ne notepad
(copy dhe paste), dhe banja Save as
si desktop.ini
Kodi:
[.ShellClassInfo]
IconFile=%SystemRoot%system32
SHELL32.dll
IconIndex=127
ConfirmFileOp=0

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-
00C04FD706EC}]
Attributes=1
IconArea_Image="your_picture.jpg"
IconArea_Text="0xFFFFFF"
VeBRA sources - don't delete the
tag above, it's there for XXXXX
purposes -
[ExtShellFolderViews]
{BE098140-A513-11D0-A3A4-
00C04FD706EC}={BE098140-
A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}
{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-
08002B2E1262}={5984FFE0-28D4 -
11CF-AE66-08002B2E1262}

[{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-
08002B2E1262}]
PersistMoniker=Folder.htt
PersistMonikerPreview=%WebDir%
folder.bmp
Hapi 2:
fute ne USB qat File "desktop.ini"
Zevendsoja emrin fotos qe don me
ba bakground me ket your_picture
fotoja duhet te jet te formatit .jpg

Hapi 3:
Tash fute ket foto ne USB.

Hapi 4:
Refresh (F5) ..edhe knaaqu me
background te ri...

Marre Nga [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi