Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Graphic ... ::

Shko poshtë

Graphic ... ::

Mesazh  jurg3n prej Fri Aug 21, 2009 7:34 am

Grafike

IrfanView www.irfanview.com

Windows IrfanView i hap imazhet (ose edhe skedaret audio apo video) dhe pastaj i konverton ose i optimizon pa hapur nje dritare tjeter per modifikim

Paint.NET www.getpaint.net

Windows Ky eshte ndoshta programi gratis qe i perafrohet me shume Photoshop-it. eshte interesant fakti se gjitheka ka nisur si nje detyre studentesh.

Picasa www.picasa.com

Windows/Linux Ky program fotografish i prodhuar nga Google, ua lehteson mjaft nxjerrjen e fotografive nga aparati dixhital, organizimin, modifikimin, madje edhe te ndani pervojen tuaj me te tjeret.

Picnik www.picnik.com

Ueb/Flash Modifikojini ne east fotografite ne kete faqe uebi. Ngarkoni imazhe nga kompjuteri juaj, nga Flickr, nga Picasa ose nga ndonje vend tjeter.

pikfx.com

Ueb Ja edhe nje tjeter modifikues fotografish online, por ndryshe nga te tjeret, pikfx.com perqendrohet te efektet speciale, si shtimi i tekstit dhe i kontureve.

resizr.com

Ueb/Flash Ky program, i ndertuar i gjithi ne Flash, ka nje nga nderfaqesit me te mire te uebit. Ai ka te inkorporuar opcionin e ndryshimit inteligjent te permasave, ne menyre qe te shmanget shperfytyrimi apo shtremberimi i fotografise.

Splashup www.splashup.com

Ueb/Flash Ja dhe nje bukurosh tjeter me nderfaqes Flash. Splashup dallohet nga te tjeret pasi mundeson modifikimin e imazheve te shumefishte dhe hapjen e dritares ne madhesine e ekranit.

Windows Live Photo Gallery get.live.com/photogallery

Windows Me kete program Microsoft-i ngrihet ne nivelin e profesionisteve te fushes si Picasa. Veeorite e Windows Live Photo Gallery jane te shumta si p.sh: zhdukja e ngjyres se kuqe te syve, rregullime te ekspozimit ndaj drites, prerje, ngjyrim, mprehtesim i imazhit, si dhe rregullimi automatik. Per me teper, Microsoft-i ofron edhe rregullim te histogrames, krijim panoramash dhe djegje te fotografive ne CD

_________________
HaCkED by 4saken
jurg3n
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi