Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Hap E-Mail 5GB @domenijuaj

Shko poshtë

Hap E-Mail 5GB @domenijuaj

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 8:49 am

- Si te hapim email 5GB @domainijuaj.com _
------------------------------------------
1. Se pari hyni ne [You must be registered and logged in to see this link.]

2. Klikoni tek "Get Started"

3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"

4. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj.
Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: [You must be registered and logged in to see this link.]". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: [You must be registered and logged in to see this link.]
etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...

5.Pastaj: You are currently signed in as [You must be registered and logged in to see this link.]. To make [You must be registered and logged in to see this link.] the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue.
Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator [You must be registered and logged in to see this link.] qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue

6.Tani jeni ne accountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter)
dhe pas 24 oreve ju mund te hapni [You must be registered and logged in to see this link.] me inbox 2 Gb ne hotmail.com

7.Qe te hapni "Membership" qe do te thote secili te mund te hape [You must be registered and logged in to see this link.] shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi