Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Mi lidh 2 Pc ..!

Shko poshtë

Mi lidh 2 Pc ..!

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 8:34 am

Kablli kryq quhet "cross over" nese planifikon ta blesh ne shitore. Ne te dy anet e kabllit jane konektore te njejte RJ-45, vetem fijet jane te lidhura ndryshe.
Konfigurimi i kompjuterit te pare:
IP: 192.168.0.1
Subnet mask: 255.255.255.0

Konfigurimi i kompjuterit te dyte:
IP: 192.168.0.2
Subnet mask: 255.255.255.0

Ne te dy kompjuteret e shenon workgroup-in me emer te njejte dhe aktivizon file & print sharing

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi