Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


PERSHPEJTO HARDISKIN EXTERNAL

Shko poshtë

PERSHPEJTO HARDISKIN EXTERNAL

Mesazh  jurg3n prej Thu Aug 20, 2009 6:48 am

Përshpejto hardiskun external
Ky Tweak ështe Shum i thjesht dhe Funksiunues Ju do ta Shiheni Në Hapat E Më Poshtëme
Si me Perfërcu Një external hard drive

1.Shko My Computer Manage
2.Kliko në Device Manager
3.Hap Disk Drives Dhe Gjeje Vendodhjen e External Drive ne List
4.Kliko me Tast Djatht Dhe Zgjedhe Propertis
5.Shko Në Policies tab Dhe Zgjedhe Optimize for performance
6.Pastaj,Aktivizoje (enable) Piken Write caching dhe advanced performance .
SreenShot

Kliko OK Dhe Ristarto Dhe e Vereni Efektin

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi