Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


FITIMET/ Avatar "fundos" Titanic,mbledh 1.8 miliard dollar

Shko poshtë

FITIMET/ Avatar "fundos" Titanic,mbledh 1.8 miliard dollar

Mesazh  Bessy prej Sun Feb 21, 2010 8:37 pmTitanic “fundoset” nga Avatar pas rreth 15 viteve ne vend te pare te arketimeve te te gjithe historise. Realizimi me i fundit i James Cameron ka thyer rekordin e arketimeve duke marre vendin e pare te klasifikimit. Lajmin e ben te ditur shtepia kinematografike “20th Century Fox” qe ka ekskluzivitetin e shperndarjes se filmit. “Jemi perballe historise” shprehet Paul Dergarabedian, i cili flet per filmin qe ka kushtuar plot 237 milione dollare.
Ne 6 jave, Avatar ka arketuar 1.841 miliarde dollare ne te gjithe boten, ndersa Titanic e mbante rekordin me 1.843 miliarde. Ne SHBA dhe Kanada jane arketuar 552 milione, por pritet qe suksesi te vazhdoje pasi filmi do transmetohet edhe pergjate dy javeve.

Vetem gjate fundjaves, Avatar ka arketuar 107 milione ne kinemate nderkombetare. Vendin e pare ne Europe e mban Franca, ndersa me pas vijne Gjermania, Rusia dhe Britania e Madhe.

Bessy

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/02/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi