Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Hap email domain falas

Shko poshtë

Hap email domain falas

Mesazh  jurg3n prej Sun Aug 30, 2009 2:34 pm

Live.com mundeson qe ju të hapni [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë duke lidhur domainin tuaj me MX Records të Hotmail.com pastaj secili do të kete mundesi të hap [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë me Inbox 2Gb ne Hotmail.com

1. Se pari hyni ne [You must be registered and logged in to see this link.]
2. Klikoni tek "Get Started"
3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin të cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"
5. Tani ju duhet të zgjedhni e-mail të cilin deshironi ta bëni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj. Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: [You must be registered and logged in to see this link.]". Ju tani mund të hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë etj dhe ju vie një e-mail nga Live.com për konfirmim...
6. Pastaj: You are currently signed in as [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë . To make [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue. këtu ju pyet se a deshironi qe ta bëni administrator [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë qe të keni mundesi pastaj të bëni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue 7. Tani jeni ne açountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane të njejta gjithmone ndryshojne për qdo domain tjeter) dhe pas 24 oreve ju mund të hapni [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë me inbox 2 Gb ne hotmail.com
8. Qe të hapni "Membership" qe do të thote secili të mund të hape [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"
9. Tani "Membership" është e hapur shkoni tek "Sign-up Module" dhe aty e keni HTML Kodin për ta vendosur ne faqen tuaj qe secili të mund të hape [You must be registered and logged in to see this link.] adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë
10.Qe të bëni login ne açountin tuaj hyni ne [You must be registered and logged in to see this link.] dhe klikoni "Sign in", këtu mund të bëni login me e-mail adresen me të cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com...

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hap email domain falas

Mesazh  brendii prej Thu Feb 04, 2010 6:06 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] qe qeshtu po ma qet e tash a munesh bre me me tregu qka me ba a pleace

brendii

Numri i postimeve : 2
Join date : 04/02/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hap email domain falas

Mesazh  brendii prej Thu Feb 04, 2010 6:11 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] qe qysh po ma qet qa me ba tash qe po ma qet problem po shkoj refresh po apet spo ban e po pres pergjigjen nga ti qe te me udhezosh pak a shum ok flm per mirkuptiminn

brendii

Numri i postimeve : 2
Join date : 04/02/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hap email domain falas

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi