Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Kush don me i ndrru IP

Shko poshtë

Kush don me i ndrru IP

Mesazh  jurg3n prej Sat Aug 29, 2009 3:37 pm

Nëse lidhja është drejtpërdrejt në kompjuterin tuaj dhe kompjuterin tuaj merr IP publike dhe jo një router, ju mund të provoni këtë:
Per Windows 2000, XP, dhe 2003
1. Kliko START
2. Kliko Run
3. Shkruaj cmd dhe klik ok
4. Shkruaj ipconfig / release dhe klik enter
5. Kliko Start, Control Panel, hape Network Connections
6. Shtyp tastin e djatht mbi Lokale Area Connection dhe zgjidhni Properties
7. Double-click on the Internet Protocol (TCP / IP)
8. Klikoni mbi IP adderss
9. Futni një IP fallco si 123.123.123.123
10. Shtypni TAB dhe të Subnet mask seksion do populloj me numrat default
11. Hit OK dy herë
12. Right click aktiv Lokale Area Connection përsëri dhe zgjidhni Properties
13. Double-click on the Internet Protocol (TCP / IP)
14. Zgjidhni Merrni një adresë IP automatikisht
15. Hit OK dy herë
16. Qe ni link per me pa a i keni ndrru IP [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi