Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Shko poshtë

Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 7:55 am

?
Windows Media Player 9

Per te lexuar tekstin e nje kenge qe luhet ne Windows Media Player 9 na nevojitet nje plugin i quajtuar "Caption e Lyrics Power toy"qe pasi instalohet gjendet tek winMedia player ne Tools/Plugin

Shkarko:
Kodi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sigurohu qe ke Windows Media Player 9 duke klikuar tek Help/about
Nese versioni nuk e keni versionin 9 atehere, klikohet ne help/update (vetem nese keni version me te vjeter se 9)

-Nje program tjeter qe gjen tekstet e kengeve eshte dhe "Evil Lyrics" me databaze prej 5 milion tekste kengesh.
Shkarko
Kodi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kur hapet programi shkruani emrin e kengetarit dhe kengen dhe klikoni ne search.Jepet teksti kenges tani i beni all/copy tekstit , me pas hapni Windows Media Play er dhe klikoni ne menyne View>Now playing tools>zgjidhet Lyrics dhe Caption (duke i vendosur tick).Klikoni anash tek Media Library dhe do tiu shfaqet lista e kengeve.Tani klikoni me tastin e djathte mbi titullin e kenges te ciles i keni gjetur tekstin dhe zgjedhni Properties pastaj vendosni tekstin e kopjuar te kutia Content.

Pasi te perfundoni kete proces , klikoni kengen qe doni , dhe do te shihni tekstin qe do tju shfaqet.

Kjo metode vlen edhe per kenget ne gjuhen shqipe , nese e keni tekstin e tyre.

Winamp

Per ta vendosur kete opcion ne Winamp ju duhet shtesa e quajtur "Lyrics Master".
Shkarko:
Kodi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi