Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Si Krijohet Nje Portal

Shko poshtë

Si Krijohet Nje Portal

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 7:52 am

Si Krijohet Nje Portal
1.
Krijo një portal me Temën [[Portal:EmriPortalit]]. Shkoni te kjo faqe dhe kopjoni tekstin i cili shërben si formë gati për portalin e ri dhe futeni tekstin te faqja e sapokrijuar.
Ruajini ndryshimet.

2.
Krijoni dy nënfaqe me tekstet:


* Nënfaqen: [[Portal:EmriPortalit/box-header]] me këtë tekst në të:

{{Portal:Box-header | title={{{1}}}
|editpage={{{2}}}
|border=#aaaaaa <!-- Kjo është për ngjyrën e Vijave të Kutisë -->
|titleforeground=white <!-- Kjo është për ngjyrën e Shkrimit të Textit Te Titulli -->
|titlebackground=#aaccff <!-- Kjo është për ngjyrën në Krye të Kutisë te Titulli -->
|background=#f9f9ff <!-- Kjo është për ngjyrën e Kutisë -->
|foreground=black}} <!-- Kjo është për ngjyrën e Tekstit të Kutisë -->


* Dhe nënfaqen [[Portal:EmriPortalit/box-footer]] me tekstin:

{{Portal:box-footer |{{{1}}}}}


3.
Kthehu te faqja [[Portal:EmriPortalit]] dhe mbushi Kutiat me tekst duke shtypur redakto. Pasi të kesh shtypur redakto hapet një faqe e re e cila është bosh dhe duhet mbushur me tekst.

4.
Kutiat që janë me pikëpytje janë të paramenduara si kuti për tema të tjera që nuk janë përfshi akoma në tekst. Kutiat që nuk ka nevojë për momentin mund të fshehen duke i futur në koment si psh: <!--
{{/box-header|''Burime interneti''|{{FULLPAGENAME}}/Burime interneti|}}
{{{{FULLPAGENAME}}/Burime interneti}}
{{/box-footer|}}

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi