Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Si me hap vbulletin forum

Shko poshtë

Si me hap vbulletin forum

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 7:42 am

1.Host do te thote Webspace .... orginal host ose ( funpic.de orgfree.com funpic.org etj. etj)

2.E downloadoni versionin e vbulletin

3.Pastaj ne FTP tuaj Hapni nji folder me emnin FORUM (ose muni emer tjeter) edhe mrena i vendosni fajllat TE CILAT gjenden ne FOlderin UPLOAD

4.Pastaj ne Folderin /Includes Fajlin config.php e editoni (Open WIth)Notepad..

5. kryenio kete ....

$config['Database']['dbname'] = 'Emri databasit ketu';


$config['Database']['technicalemail'] = 'email juaj';

$config['MasterServer']['username'] = 'username i databesit';
$config['MasterServer']['password'] = 'passwordi i databsit';

6.Masi ta mbarojm editimin mbaruam me CONGIF.php dhe nese se keni ne FTP tuaj vendoseni te folderi /Includes

7.Tani nese e keni keshtu .... [You must be registered and logged in to see this link.]


8.Tani i keni 13 procedura deri te instalimi i forumin Vec Next - Next ...


9. Ne fund pasi te zgjdhni emrin e Administratori Ne fund lypet qe te fshihet Fajli install.php te folderi /install

Dhe u instalu forumi

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi