Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Si te vjedhim nje web-dizajn FLASH Dinamik?

Shko poshtë

Si te vjedhim nje web-dizajn FLASH Dinamik?

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 7:38 am

Nje Shembull te nje Dizajni Flash Dinamik nga TemplateMonster
Sothink SWF Dekompiler
Macromedia Flash
dhe Tru . . . .qe fatkeqsisht s`mund te gjendet ne internet po neyse

1.Gjeje dizajnin me FLASH Dinamik qe te pelqen me shume ne Template Monster. Nese e gjen nje... Klikoni ne "view" linkun dhe do te hapet nje dritare e re me Dinamik Flash.. loading...

2. Kur te mbushet Filmi komplet, Klikoni `View` -> Source ne browserin tuaj,qe te gjeni SOURCE KODIN e asaj web faqe dhe ne SOURCE KOD,kerko per "IFRAME" dhe do ta shihni faqen e iFRAME. Ne kete shembbull do ta perdorim templaten .Gjeje URL-ne(p.sh.
[You must be registered and logged in to see this link.] dhe bejeni paste ne browserin tuaj... lehte apo? Prit! Mos u eksito... shlyeje .html dhe nderroje ate ne .swf dhe shtype enter atehere do ta shihni flash-in prape.

3. Copjojeni Url`ne dhe sh***koni SWF dokumentin.. perdorni download managjerin-in tuaj te preferuar.. une e pedora Flash GetShenim:Mos e mbyll browserin,do te na duhet me vone.

4.Hapeni Sothink SWF decompiler... kliko "Quick Open" dhe atehere kerkoje SWF/movie qe e keni sh***kuar. Kliko Export FLA,qe ta eksportoni SWF ne FLA, me shkurt, Ruajeni ate si .FLA

5. Hapeni Macromedia Flashin dhe hapeni .FLA dokumentin e ruajtur.Shtyp Control+Enter ose publiko dokumentin... atehere wallah!Dritarja e Informacionit te nxjerre(output) do te vije me "Error opening URL blah blah blah..." por pa Panik, Ai error do t`iu ndihmoje ti gjeni dokumentet e mbetura.

6. Kopjojeni errori-in e pare, p.sh.: "7045_main.html" atehere kthehuni ne browser dhe zevendesoni 7045.SWF me 7045_main.html shtype enter dhe do te shihni nje shumice teksti... tekst pa kuptim,ai tekst eshte permbajtja juaj...

SHENIM: Kur ruani dokumentet e mbetura mo harro ta ruash me NENVIZE=(_) ne fillim te dokumentit pa numrin e TM (p.sh. 7045) nese eshte HTML,ruaje si "_main.html" dhe njejte me imazhe,ruaji si"_works1.jpg",Ruaji ku i ke ruajtur FLA dhe SWF dokumentet. Vazhdo kerkimin ne dokument brenda FLASH aplikacionit keshtu qe ju mund te gjurmoni dokumentet e mbetura... bejeni te njejten,derisa ju te mbaroni se sh***kuari te gjitha dokumentet e mbetura...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi