Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Si ta dish qe passwordi juaj eshte krakuar....

Shko poshtë

Si ta dish qe passwordi juaj eshte krakuar....

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 7:38 am

Kjo eshte nje metod shume e mire se si te marrim vesh nese dikush e ka krakuar passwordin tone ose do ta krakoj.
Kjo funksionon keshtu..
Nese ju keni nji password te fort ate here krakeri do te postoj hashin e passwordit tuaj ne nje forum per te kerkuar ndihme per te thyer kete password.
Ose nese ka thyer kete password ai me siguri eshte i regjistruar ne 1 nga DB e krakimeve te passwordeve.
Ky qe do permend me posht esthe nje web qe kur ti fut passwordin tend ai gjeneron hascin e passwordit tend dhe te jep linkun e google per ta kerkuar ate pasword.
PRA
1.Ju fusni passwordin tuaj
2.Ai gjeneron hashin e passwordit dhe ju jep linkun.
3.Juve kopjoni linkun edhe kerkoni me google, nese nuk gjendet asnje gje atehere passwordi juaj nuk eshte krakuar.

Ja edhe webi qe e ben ketek pune, por NOTE!!
Mund te perdorni edhe programe per te gjeneruar hashin e passwordit dhe pastaj mjafton te fusni hashin ne google edhe mbaroi, nese google e gjen do te thote se dikush e ka krakuar, e nese jo jeni ne rregull

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi