Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


Si te hapim radio

Shko poshtë

Si te hapim radio

Mesazh  jurg3n prej Mon Aug 24, 2009 7:13 am

1.DUHET TE KENI INTERNET KONEKCION 24 ORE (BROADBAND PER MBI 100 DEGJUES)
2.IIS SERVICES TE INSTALUAR - NESE NUK DINI SE SI INSTALOHET IIS SERVICES JA NJE SQARIM:
SHKONI NE START>CONTROL PANEL>ADD/REMOVE PROGRAMS>ADD/REMOVE WINDOWS COMPONENTS
PASTAJ SHKONI KU SHKRUAN INTERNET INFORMATION SERVICES DHE KLIKONI DETAILS DHE ZGJEDHNI WORLD WIDE WEB SERVICE DHE KLIKO
OK DHE PRIT TE INSTALOHET (DUHET TE KENI CD-NE E WINDOWS XP PROFESSIONAL TE VENDOSUR NE CD-ROOM)
3.DUHET TE KENI IP STATIKE
4.DUHET TE KENI TE INSTALUAR WINAMP-IN
SHKOJM TE SHKARKOJME SHOUTcast SERVER ne: [You must be registered and logged in to see this link.]
PASI TE MBAROJ SHKARKIMI E HAPIM DHE E INSTALOJM
PASTAJ SHKOJM E SHKARKOJM SHOUTcast DJ DSP ne: [You must be registered and logged in to see this link.]
PASI TE MBAROJ SHKARKIMI E HAPIM DHE E INSTALOJM
SHKOJM TE KONFIGUROJM SHOUTcast SERVERIN: My Computer> C: > Program Files > SHOUTCAST > sc_serv.ini
sc_serv.ini E HAPIM ME WORDPAD
HAPET NJE TEKST:
E GJEJM KU SHKRUAN MaxUser=32
NUMRIN 32 E NDRYSHOJM E BEJME 100
PASTAJ E GJEJM KU SHKRUAN Password=changeme
changeme E NDRYSHOJM E BENI SI TE DONI POR NUK DUHET TA HARONI SE DO NA DUHET ME VONE
PASTAJ E GJEJM KU SHKRUAN PortBase=8000
8000 DUHET NDRYSHUAR NE 8015
E BEJME SAVE DHE I MBYLLIM TE GJITHA DTRITARET.
TANI SHKOJME NE: Start>Programs>SHOUTcast DNAS>SHOUTcast DNAS (Console)
E LEME TE HAPUR
SHKOJME TEK WINAMP-I KLIKOJME ME ANEN E DJATHT DIKU LART
SHKOJME TEK Options>Preferences
HAPET NJE DRITARE SHKOJME TEK: DSP/Effect> Nullsoft SHOUTcast Source DSP v1.8.2b [dsp_sc.dll]
HAPET NJE DRITARE TJETER KU SHKRUAN SHOUTcast Source
SHKOJME TEK Output
POSHTE SHKRUAN Address e shkruani IP Statike tuajen
TEK Port SHKRUANI 8015
TEK Password PASSORDIN E NJEJTE QE E NDRYSHUAM PAK ME PARE
TEK Encoder ZGJIDHNI 1
TEK Reconnection Timeout SHKRUANI 0
PASTAJ SHKOJME NE Yellowpages DHE SHKURAJM SIPAS DESHIRES
SHKOJME TEK BUTONI TJETE Encoder
TEK Encoder Type ZGJEDHIM MP3 Encoder
TEK Encoder Settings ZGJEDHIM 24KBPS, 22.050kHz, Mono
SHKOJME TEK BUTONI TJETE Input
KETU ZGJEDHIM NESE DUAM TE LISHOJME MUZIKE NGA SOUNDCARD-I APO WINAMPI
SHKOJME PERSERI TEK Output BUTONI DHE E BEJME CONNECT
MOS HARONI IP TUAJ DHE PASSOWRDIN
PER TA VERTETUAR SE A PUNON HAPIM INTERNET EXPLORERIN DHE SHKRUANI IP STATIKE TUAJ DHE PORTEN
(PERSHEMBULL 62.162.255.21:8015)

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi