Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


si te marrim rrjet nag ipko

Shko poshtë

si te marrim rrjet nag ipko

Mesazh  jurg3n prej Fri Aug 21, 2009 7:22 am

Si ta gjej mac address?
Shkojm--> Start Run e shkruajm cmd dhe e shtypim enter... Pastaj tek ajo dritarja qe na hapet shendojme ipconfig /all
Pastaj tek e para Ethernet adapter Local Area Connection:
aty eshte Phypical Address dhe ajo eshte mac addresa shenone ne ndonje flete ate..
Tani ju duhet useri dhe passwordi...
Ia merrni edhe ate
Dhe pastaj vini ne shtepin tuaj

Por se pari shenone mac tuaj ne ndonje vend sepse nuk ben tju humb..

Tash:
Si ta vendosni mac addressen ne pc tuaj?
Fare e thjeshte Shkojm:
Properties ne My Network Places
Passtaj Properties ne Local Area Connection
Pastaj Configure
Pastaj Advanced
Pastaj Locally Administred Address
Aty ja heqim tik tek Not Present dhe ia vendosim tek ajo lart..
Tani tek hapsia ku nuk ka te shkruar asgje shenojm mac addressen por e shenojm pa ato shenjat "-" vetem numrat dhe shkronjat me rend...

Pastaj klikojm ne iconen e ipko net ne detskop dhe aty tek useri shenojm userin e viktimes dhe posht password...
Dhe behemi connect pastaj kemi rrjet 100% te sigurt
Por nese viktima eshte i lidhur me internet nuk mundemi te behemi connect (dmth kush arrin te behet i pari fiton)

Ps. Mos e humbni mac adresen tuaj sepse qe te perdorni rrjetin tuaj perseri duhet qe ta vendosni mac tuaj aty ku tregoma si me ndrrua mac dmth e ktheni tuajen..!


Kjo metod sherben 100%..

Ja ju tregoj edhe nje email qe ka ardh ne imbox te te gjithe konsumatoreve te Ipko NetI nderuari Z XXX,

Për shkak të shume keqpërdorimeve prej anës klientëve,ne kemi qenë të detyruar të filtrojmë MAC adresat(adresë e harduerit ose identifikues unik për kartelë të rrjetit e cila gjendet ne PC,ajo i ndihmon serverit të autentifikoj nëse është ajo PC e lejuar te qaset ne rrjet).

Gjate rimbushjes të llogarisë tuaj kjo adresë regjistrohet në bazat tona,dhe sapo serveri e vëren një adrese e cila është e ndryshme nga ajo gjatë së cilës është rimbushur llogaria,kartela juaj bllokohet.
Kështu që edhe nëse dikush është i njoftuar për user-in dhe password-in tuaj,nuk ekziston rreziku nga keqpërdorimet pasi që ne bazën tonë është regjistruar MAC adresa e kompjuterit në të cilin është rimbushur llogaria

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi