Ahg Security Albanian Hackers Group & Al-hosting.com
Welocme---------Mirese Erdhet

ahg-security

Mirse erdhet ne forumin tone,shpresoj tia kaloni sa me mire
,,Ju lutem regjistrohuni....
Ne kete forum do tia kaloni shume mire dhe shpresojme tju pelqeje sa me shume
ne jemi munduar qe tju krijojme kushte qe te ndiheni sa me mire ne kete forum


si te krijojm karikatur

Shko poshtë

si te krijojm karikatur

Mesazh  jurg3n prej Thu Aug 20, 2009 6:51 am

Nga menuja e "filter" zgjidh "Liquify". Zgjidh veglen "Forward warp".
From "Filter" menu select "Liquify". Select forward warp toolPerdor veglen per te terhequr veshin nga poshtPerdore veglen ne veshin tjeter gjithashtu dhe mbi hunde. Mbeshtjellja nga perpara do te terheqi pixels ne
Reporto Postime T? Pap?lqyeshme
Si te krijojme karikatura! - 05-31-2007, 10:36 PM
Si te krijojme karikatura!

Vazhdo duke hapur nje foto te nje njeriu me fame.


Nga menuja e "filter" zgjidh "Liquify". Zgjidh veglen "Forward warp".
From "Filter" menu select "Liquify". Select forward warp tool


Perdor veglen per te terhequr veshin nga posht.


Perdore veglen ne veshin tjeter gjithashtu dhe mbi hunde. Mbeshtjellja nga perpara do te terheqi pixels ne drejtimin e shtypjes.


Kliko Ketu për ta rrit foton full.


Perdor te njejten vegel dhe levize nga ana e majte dhe e djathte e mjekrres (afer buzes se poshtme). Pikesynimi eshte per ta bere foton sa me shume qesharake por pa e humbur identitetin e vipit.Kliko Ketu për ta rrit foton full.


Krijo pjesen e zgjedhur te syrit duke perdorur "Lasso tool". Shtyp Shift+Ctrl+D per ta kthyer horizontalisht pjesen e zgjedhur. Shtyp Ctrl+J per te copy dhe paste pjesen e zgjedhur ne nje faqe(layer) te re.Shtyp Ctrl+T dhe terheqe vertikalisht.Perseriti keto hapje qe morem per te bere dhe syrin tjeter.

Dhe si perfundim, ja cfare krijuam!

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
HaCkED by 4saken
avatar
jurg3n
Admin
Admin

Numri i postimeve : 776
Join date : 14/08/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi